//

Merkez Bankası 16 Aralık’ta toplanıyor

Merkez Bankası Başkanı Naci Ağbal, para ve kur politikası metni tanıtım toplantısında ilk kez kamera karşısına geçecek. Toplantının, 16 Aralık 2020 günü saat 10:30’da yapılacağı duyuruldu.

Merkez Bankası’nın para ve kur politikası metni tanıtım toplantısı 16 Aralık’ta gerçekleştiriliyor. 7 Kasım’da Merkez Bankası başkanlık koltuğuna oturan Ağbal ilk kez basın karşısına çıkacak ve soruları yanıtlayacak.

Merkez Bankası 4 Aralık’ta para ve kur politikası metnini 16 Aralık’ta saat 10:30’da yayımlayacağını açıklamıştı ancak Ağbal’ın bir sunum yapacağını belirtmemişti. Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 2021 Yılında Para ve Kur Politikası’na ilişkin toplantının sanal ortamda gerçekleştirileceğini, Başkan Naci Ağbal’ın sunum yapacağını açıkladı.

Merkez Bankası’ndan yapılan yazılı açıklamada “2021 Yılında Para ve Kur Politikası’na ilişkin tanıtım toplantısı, 16 Aralık 2020 günü saat 10:30’da yapılacaktır. Toplantı, koronavirüs salgını nedeniyle alınan koruyucu önlemler kapsamında sanal ortamda gerçekleştirilecektir. Düzenlenecek videokonferansta Başkan Naci Ağbal bir sunum yapacaktır” denildi. Toplantıda Ağbal’ın sunumu ardından soru cevap bölümü de olacak.

Previous Story

Yıllbaşı kutlamalarına koronavirüs önlemi

Next Story

Otomobil piyasası sıfır faiz ile hareketleniyor

Latest from Ekonomi