//

Otomobil piyasası sıfır faiz ile hareketleniyor

31

Pandemide fiyatların artmasıyla durma noktasına gelen otomobil piyasasında sıfır faiz uygulaması için harekete geçildi. Stokların yeni kampanya ile eritilmesi hedefleniyor.

Koronavirüs salgını sürecinde oluşan fiyat artışıyla durgun bir döneme giren otomotiv markalarının yıl sonu gerekçesiyle hem sıfır araç fiyatlarında indirime gitmesi hem de faizsiz araç satması bekleniyor. Buna göre, Araç satın almak isteyen vatandaşlar için Aralık ayı fırsat ayı olarak öne çıkacak ve önümüzdeki günlerde sıfır faiz kampanyası ile yıl sonuna kadar 120 bin otomobil satışı gerçekleşecek.Özellikle Türkiye’de fabrikası olan ve yerli üretim yapan birçok global markanın sıfır faiz kampanyasında öncü olacağı belirtilirken kullanıcıların sıfır araç listelerini gün gün takip etmeleri tavsiye edildi.

Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) verilerine göre, yılın ilk 11 ayında 668 bin adet binek otomobil ve hafif ticari araç satıldı. Aralıkta 120 bin araç satılırsa, 2020 sonunda pazar yaklaşık 788 bin adetle 800 bin adetin altında kalacak. Otomotiv pazarının 800 bin adeti yakalaması için en az 132 bin adet araç satılması gerekiyor.

 

Previous Story

Merkez Bankası 16 Aralık’ta toplanıyor

Next Story

Güvenilir aşı haberleri doları zayıflatıyor

Latest from Ekonomi