//

Youtube’da öğrenin, Pera Cafe’de deneyin!

Pera Müzesi’nde yer alan sergiler Çakal Lezzetler’in ilham kaynağı oluyor. Youtube kanalı Çakal Lezzetler’de Emir Yargın önce Pera Müzesi’ni geziyor, ardından sergilerden ilhamla lezzetli tarifleri takipçileriyle paylaşıyor. 13 Kasım’da yayınlanan bölümde Minyatür 2.0 sergisini gezdikten sonra kış mevsiminin sevilen lezzetlerinden “Pumpkin Spice Latte” tarifi veren Emir Yargın, 11 Aralık’ta yayınlanacak bölümde Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar ile Osman Hamdi Bey sergilerinden ilhamla “Hindili Saray Pilavı” tarifi paylaşacak.

Suna ve İnan Kıraç Vakfı Pera Müzesi, farklı duyulara hitap ederek sanatın etki alanını genişleten, yaratıcılığı daha geniş bir alana taşımayı hedefleyen iş birliklerine bir yenisini ekliyor. Müzisyen ve yönetmen Emir Yargın’ın hazırlayıp sunduğu, bazen konuklarla mutfakta, bazen farklı mekânlarda pratik tariflerle değişik lezzetler yakalamanın peşine düşen “Çakal Lezzetler” programının yolu bu kez Pera Müzesi sergilerinden geçiyor.

Serinin ilk bölümünde “Minyatür 2.0: Güncel Sanatta Minyatür” sergisini gezen Emir Yargın, Halil Altındere’nin “Kanuni Sultan Süleyman’ın Cuma Namazı’na Gidişi” adlı eserinde minyatürlerin renklendirilmesi için kullanılan çay, kahve, tarçın gibi malzemelerden hareketle lezzetli ve kolay bir Pumpkin Spice Latte tarifi paylaştı. Aynı tarifle hazırlanan içecek, Pera Café’de de ziyareçilere sunulmaya başladı.

Çakal Lezzetler’in 11 Aralık’ta yayınlanacak bölümünde Emir Yargın “Kesişen Dünyalar: Elçiler ve Ressamlar” ile “Osman Hamdi Bey” sergilerini keşfe çıkacak ve eserlerden ilhamla, kuruyemiş ve baharatlarla hazırlanan Hindili Saray Pilavı tarifini paylaşacak.

Pera Müzesi’nden ilhamla hazırladığı “Evde Pumpkin Spice Latte” tarifini Çakal Lezzetler Youtube kanalından izleyebilirsiniz.

Previous Story

Evde Sanat Zamanı’na Avrupa Mükemmeliyet Ödülü

Next Story

İzzet Keribar’ın eserleri beymen.com’da…

Latest from Genel